RABATY DO - 50 % 
NA WSZYSTKIE PRODUKTY !!!
Jaki kokon niemowlęcy wybrać?
Jaki kokon niemowlęcy wybrać?

Jaki kokon niemowlęcy wybrać?

Produkt, jakim jest kokon niemowlęcy, cieszy się obecnie niezwykłą popularnością wśród młodych rodziców. Jest to bardzo bezpieczne posłanie, które zapewnia zdrowy sen każdemu niemowlakowi. Swoim wyglądem przypomina małe łóżeczko dla dziecka w kształcie pontonu. Jest to świetny wybór posłania dla niemowlaka. Kokon zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i w pewnym stopniu izoluje go od świata zewnętrznego. Dzięki temu dziecko może się wyciszyć i spokojnie zasnąć. Dobrze wykonany kokon niemowlęcy składa się z miękkiego materaca, który otoczony jest podwyższonymi bokami z każdej jego strony. Ma to na celu zapobieżenie wypadnięciu dziecka z kokonu. Warto podkreślić, że jest to produkt wielofunkcyjny, który nie musi służyć wyłącznie do spania. Kokon może również spełniać rolę miejsca do przewijania czy wygodnej maty do leżenia.

Jaki kokon niemowlęcy wybrać ? – jakość wykonania kokonu

Stając przed wyborem produktu, jakim jest kokon niemowlęcy, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jakość jego wykonania. Istotną rolę odgrywają materiały, jakie zostały użyte do jego wyprodukowania. Tkanina, z której został uszyty, powinna być, przede wszystkim bardzo miękka i przytulna, ale również hipoalergiczna oraz antybakteryjna, ponieważ będzie miała z nią kontakt delikatna i wrażliwa skóra dziecka. Dobre kokony dziecięce są najczęściej wykonywane z bawełny, przędzy bambusowej lub z połączenia różnych materiałów, wliczając w to polar czy plusz. Wybór poszczególnej tkaniny zależeć będzie od miesiąca, w którym dziecko przyjdzie na świat. Jak wiadomo taki kokon dla dziecka wykorzystywany jest głównie w początkowych okresie życia maluszka. W przypadku miesięcy letnich zalecany jest zakup produktu, który wykonany został z przędzy bambusowej, która posiada właściwości termoregulacyjne. Z kolei w przypadku miesięcy zimowych, najlepszym rozwiązaniem będzie nabycie produktu, wykonanego z bawełny z dodatkiem pluszu czy polaru. Sprawi to, że kokon będzie zapewniał ciepło, tak potrzebne maluszkowi w pierwszych dniach życia. Poza wyborem tkaniny, z której wykonany został kokon niemowlęcy, warto zwrócić również uwagę na to czy posiada on wszelkiego rodzaju certyfikaty, świadczące o bezpieczeństwie materiałów, użytych do jego produkcji.

Jaki rozmiar kokonu wybrać?

Kolejnym istotnym aspektem, o którym należy pamiętać, jest odpowiedni rozmiar kokonu. Jak było to już nadmienione, kokon niemowlęcy będzie spełniał swoją rolę głównie w pierwszych dniach życia dziecka. W tym okresie maluszek bardzo szybko rośnie. Producenci tych artykułów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, proponują świetne rozwiązanie w powyższej kwestii. Wiele modeli kokonów ma wszyty bawełniany sznurek. Za jego pomocą można dowolnie regulować kształt i rozmiar tego posłania. Maksymalne zaciśniecie sznurka sprawia, że kokon dziecięcy jest idealny w pierwszych dniach życia dziecka. Jeżeli dziecko je sporo urosło, doskonałym pomysłem będzie całkowite rozwiązanie sznurka. Sprawi to, że kokon przeistoczy się w obszerną matę do leżenia dla dziecka. Producenci oferują również takie produkty w różnych wymiarach, jednak jest to zdecydowanie mniej opłacalna i mniej praktyczna opcja dla przyszłych rodziców. Warto pamiętać, że kokony oferowane przez producentów, wyglądają niezwykle estetycznie. Nie ma żadnego problemu z zakupem idealnego kokonu, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Posiadają one urocze wzory, które powstały specjalnie z myślą o dzieciach. Taki kokon niemowlęcy można dopasować do każdej estetyki pomieszczenia, w którym przebywa maluszek.

Produkt, taki jak kokon niemowlęcy, jest jednym z podstawowych elementów dziecięcej wyprawki. To idealne posłanie, które świetnie sprawdzi się w pierwszych dniach życia maluszka. Będzie ono gwarancją bezpieczeństwa i wygody niemowlaka.

Przeczytaj również: Czym kierować się przy wyborze śpiworka?Wady i zalety maty i kojca dla dzieciJaki rodzaj pościeli dla niemowlaka?Jak dobrać otulacz dla niemowląt?Jak skompletować wyprawkę dla noworodka?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl