RABATY DO - 50 % 
NA WSZYSTKIE PRODUKTY !!!
Jak wykorzystać kojec dla dziecka do zabawy?
Jak wykorzystać kojec dla dziecka do zabawy?

Dlaczego warto pomyśleć o kojcu dla dziecka?

Szerokie zastosowanie i uniwersalność sprawiają, że kojec i mata dla dziecka są chętnie kupowane przez młodych rodziców. Jest to element wyposażenia, który ułatwia zajmowanie się czynnościami domowymi będąc jednocześnie przy dziecku. Jeśli chcecie bliżej zapoznać się z tematem wad i zalet kojca i maty dla dzieci to zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego wpisu. W niniejszym skupimy się bardziej na praktycznym zastosowaniu i pomysłach związanych z kojcem i matą dla dziecka.

Kojec dla dziecka i mata to dwa produkty w jednym!

Jednym z ważniejszym zastosowań kojca i maty dla dziecka jest to, że są to niejako dwa produkty w jednym. Jeżeli zechcemy dać większą swobodę naszemu dziecku na samodzielne eksplorowanie świata to wystarczy rozłożyć boki kojca. Dziecko zyskuje większą przestrzeń do zabawy oraz możliwość bardziej śmiałego odkrywania zakamarków naszego domu. 

 

Pomysły na zabawy w kojcu dla dziecka

Wybierając zabawki, które umieścimy w kojcu dla dziecka weźmy pod uwagę to, w jaki sposób zaangażują one zmysły naszej pociechy. Powinny stymulować zarówno wzrok, dotyk jak i słuch. Oto kilka propozycji zabaw w kojcu dla dziecka, które sprawią, że zaśnie ono jak suseł.

Kolorowe piłki

Świetnym pomysłem na urozmaicenie dziecku czasu, który spędzi w kojcu będzie wypełnienie go po brzegi kolorowymi piłkami. Takie piłki są wykonane z bezpiecznego materiału, który nie zaszkodzi dziecku, więc bez obaw będzie ono mogło badać go wszystkimi zmysłami. Poza tym świetnie rozwinie to jego zdolności manualne i to, jak może używać swoich drobnych rączek. Piłeczki są niekiedy śliskie, więc wymaga to od dziecka dodatkowego wysiłku, aby ów przedmioty zręcznie chwytać w ciekawskie rączki. Z pewnością pomoże mu to na lepsze zrozumienie własnego ciała, a także zapewni rozrywkę na dłuższy czas.

Grzechotki i maskotki

Głośne grzechotki może nie są ulubionymi zabawkami rodziców, ale małe dziecko bardzo potrzebuje tego typu gadżetów. Dowiaduje się ono, że potrząsanie przedmiotem może powodować wydawanie dźwięków. Innymi, ale podobnymi zabawkami są maskotki wydające dźwięki. Małpki, koniki czy myszki. Dzieci bardzo lubią maskotki w kształcie zwierzątek, które wydają swoje naturalne odgłosy. Jest to niewątpliwie dobry sposób na zapoznanie dziecka z otaczającym światem. Obie propozycje będą miały bardzo pozytywny wpływ na rozwój zmysłu słuchu i dotyku Waszych pociech.

Głos rodzica

Nie powinniśmy zostawiać naszych pociech wyłącznie samym sobie, ponieważ to z nas czerpią oni największą naukę. Zachęcajmy dziecko do powtarzania usłyszanych odgłosów zwierząt pokazując mu jak to zrobić. Sprawdzi się to idealnie, gdy musimy ugotować obiad i nie mamy możliwości aktywnej zabawy z dzieckiem. Przecież znad deski do krojenia możemy udawać odgłosy kury czy konia. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Świetnym pomysłem jest też śpiewanie do dziecka piosenek. Wprawdzie nie musimy być świetnymi śpiewakami, ale samo słuchanie melodii aktywuje w mózgu dziecka wiele obszarów odpowiedzialnych za uczenie się. Angażujmy nasze pociechy w każdy możliwy sposób używając do tego naszego głosu. To z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na jego dalszy rozwój.

Zabawa w akuku

Kojce dla dzieci mają jedną bardzo ważną cechę, którą można wykorzystać do zabawy, a są to właśnie osłonki. Każdy bobas głośno rechocze, gdy z podłogi wyłoni się przed nim twarz rodzica z okrzykiem: “Akuku!”. Zapewniamy w ten sposób dziecku kontakt i urozmaicamy przebywanie w kojcu. Wykorzystajmy, więc tę możliwość i bawmy się z nim w ten sposób.

Inne zastosowania kojców dla dzieci

Kojec dla dziecka przyda się przede wszystkim w pierwszym roku życia naszej pociechy dopóki nie nauczy się samodzielnie chodzić. Po tym czasie bez problemu pokona ono osłonki chroniące i z niego wyjdzie. Ogromną zaletą naszego kojca dla dziecka jest to, że jest to jednocześnie mata, którą możemy później wykorzystać jako dodatkowa osłona od podłogi czy przestrzeń do zabawy w ogrodzie. Jest ona lekka, więc z łatwością można ją przenosić w inne miejsce. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty mat i kojców dla dzieci w sklepie internetowym Bobogift i życzymy wspaniałych chwil spędzonych na zabawie z dziećmi!

Przeczytaj również: Czym kierować się przy wyborze śpiworka?Wady i zalety maty i kojca dla dzieciJaki rodzaj pościeli dla niemowlaka?Jak dobrać otulacz dla niemowląt?Jaki kokon niemowlęcy wybrać? Jak skompletować wyprawkę dla noworodka?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl