RABATY DO - 50 % 
NA WSZYSTKIE PRODUKTY !!!
Jak prać pościel z wypełnieniem dla dzieci?
Jak prać pościel z wypełnieniem dla dzieci?

Jak prać pościel z wypełnieniem?

Pierwsze tygodnie życia dziecka to czas poświęcony głównie na sen. Śpi ono wówczas kilkanaście godzin dziennie z przerwami na jedzenie. W celu zapewnienia najwyższego komfortu i zdrowego snu należy zainwestować w bardzo dobrej jakości pościel z wypełnieniem. O tym jaki rodzaj pościeli dla niemowlaka wybrać przeczytacie Państwo w innym wpisie, do którego zapraszamy. W tym przyjrzymy się jak należy prać pościel z wypełnieniem, aby nie traciła ona swoich właściwości oraz służyła nam jak najdłużej.

Pamiętaj o praniu pościeli z wypełnieniem tuż po zakupie!

Bardzo dużym błędem jest nie pranie pościeli z wypełnieniem tuż po zakupie. Prać należy zarówno poszewki jak i samo wypełnienie pościeli. Pościel, która jest przeznaczona dla niemowląt lub starszych dzieci ma z nimi bezpośredni kontakt, więc tak ważne jest, aby wyprać ją tuż po zakupie. 

 

 

 

Jak przygotować do prania pościel dla dzieci?

Jeżeli chcemy, aby nasz nowa pościel z wypełnieniem zachowała swoją jakość jak najdłużej, powinniśmy bezwzględnie trzymać się kilku zasad:

  • zawsze obracaj pościel na “lewą stronę”, 
  • zasuwaj suwaki, zapinaj guziki oraz zatrzaski,
  • pościel niemowlęcą pierz razem podobnymi tkaninami (poszewki, prześcieradła), 
  • nie mieszaj kolorów prania (pierz jasne z jasnymi, a ciemne z ciemnymi).

Jak często prać pościel z wypełnieniem?

Nie warto trzymać się sztywnych ram czasowych określających co ile powinniśmy prać pościel dla dzieci. Odpowiedź na to pytanie będzie uzależniona od stopnia zabrudzenia, wieku dziecka oraz indywidualnych upodobań. Nie mniej, pościel dziecięcą pierzemy mniej więcej co 2-3 tygodnie. Wyjątkiem jest okres niemowlęcy dziecka, który wymaga o wiele częstszego prania pościeli, ponieważ układ immunologiczny noworodka nie jest jeszcze w pełni wykształcony. W tym przypadku zaleca się pranie pościeli co 1 – 1,5 tygodnia.

W ilu stopniach prać pościel z wypełnieniem?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Przede wszystkim trzymamy się wytycznych producenta, które możemy znaleźć na metce lub opakowaniu dołączonym do produktu. Z reguły jednak temperatury te wahają się między 40, a 60 stopni Celsjusza. Przedział ten jest optymalny do zabicia wielu bakterii, pleśni czy wirusów. Pamiętajmy jednak, że pościele są różne i ZAWSZE należy sprawdzić temperaturę jaką zarekomendował producent na metce. 

W przypadku pościeli dla niemowląt bardzo ważnym jest, aby tuż po praniu wyprasować dokładnie całą pościel oraz wypełnienie. Dlaczego? Wysoka temperatura żelazka pozwoli nam pozbyć się wszelkich przetrwalników czy jaj pasożytów, które mogły nie zginąć w trakcie prania. W innym przypadku jest to kwestia indywidualnych preferencji. 

Jakich środków używać do prania pościeli dla dzieci?

Pranie pościeli z wypełnieniem, która jest przeznaczona dla noworodków powinno się odbywać w środkach o jak najmniejszej zawartości aktywnych, powierzchniowo czynnych mikroelementów w składzie. Będą to wszelkiego rodzaju proszki i płyny hipoalergiczne przeznaczone do prania tekstyliów dziecięcych. Każdorazowo przy zmianie proszku warto obserwować czy na dziecku nie pojawiają się zaczerwienienia i czy nie drapie się ono nadmiernie. Proszki mogą uczulać, więc warto mieć to na uwadze.

Co zrobić tuż po praniu pościeli w wypełnieniem?

Ważne, aby tuż po zakończeniu prania opróżnić zawartość pralki, rozwiesić lub wysuszyć w suszarce. W przypadku pościeli dla niemowląt należy ją bezwzględnie wypracować zgodnie z zaleceniami producenta! Nie należy odwlekać wyjmowania pościeli z wypełnieniem z bębna pralki z kilku powodów:

  • pościel, która zbyt długo leży w pralce będzie trudniejsza do wyprasowania,
  • utraci zapach proszku do prania lub płynu do płukania,
  • mogą pojawić się przebarwienia przez zbyt długi kontakt z wilgocią.

Drzwiczki pralki zostawiamy lekko uchylone tuż po praniu tak, aby z bębna odparowały resztki wilgoci.

Jak suszyć pościel z wypełnieniem?

Suszenie pościeli dla dzieci może odbywać się zarówno przy użyciu suszarki bębnowej jak i w sposób tradycyjny, czyli rozwieszając ją na sznurkach. Trzeba pamiętać o tym, aby wypełnienie nie znajdowało się w jednym rogu, ale żeby rozprowadzić je po całej powierzchni. Ułatwi to jego suszenie, ale także pozwoli zachować sprężystość samego wypełnienia.  

Pamiętajmy również o tym, że kolorowej pościeli dla dzieci nie należy narażać na nadmierną emisję światła słonecznego. Może to spowodować przebarwienia lub zniszczenie tkaniny. Białą pościel możemy bez przeszkód suszyć w pełnym słońcu.

Pościel z wypełnieniem o wysokiej jakości

Decydując się na zakup pościeli z wypełnieniem wysokiej jakości mamy pewność, że przetrwa ona z nami cały okres niemowlęcy i dziecięcy naszej pociechy. Jest to też gwarancja, że tkaniny nie ulegną pogorszeniu w trakcie tak częstego prania. Pościele, które zakupicie Państwo w naszym sklepie są 100% bawełniane, a wypełnieniem są silikonowe włókna poliestrowe, posiadające certyfikat jakości Oeko–Tex. Daje to gwarancję najwyższej jakości.

Przeczytaj również: Czym kierować się przy wyborze śpiworka?Wady i zalety maty i kojca dla dzieciJaki rodzaj pościeli dla niemowlaka?Jak dobrać otulacz dla niemowląt?Jaki kokon niemowlęcy wybrać? Jak skompletować wyprawkę dla noworodka? Jak wykorzystać kojec dla dziecka do zabawy?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl