RABATY DO - 50 % 
NA WSZYSTKIE PRODUKTY !!!
Jak dobrać otulacz do fotelika ?
Jak dobrać otulacz dla niemowląt?

Zastosowanie otulacza dla dzieci i niemowląt

Odpowiednie zastosowanie otulacza dla dzieci i niemowląt sprawia, że maluch czuje się w nim w pełni bezpieczny, dlatego jest to wyrób, który warto zakupić w ramach kompletowania wyprawki niemowlęcej.

Produkt, jakim jest otulacz do fotelika, jak sama nazwa wskazuje, służy do szczelnego opatulania dziecka. Maluszek, który dopiero co przyszedł na świat, jest przyzwyczajony do bezpiecznego i ciepłego schronienia w brzuchu swojej mamy. Czuje się zatem zaniepokojony nową sytuacją, nadmiarem bodźców zewnętrznych. W celu zapewnienia mu ciepła, przytulności, jak również utrzymania dotychczasowego poczucia bezpieczeństwa, warto kupić otulacz dla niemowlaka. Działa natychmiastowo. Wystarczy raz otulić nim dziecko, aby się o tym przekonać. Noworodek poczuje się od razu dużo spokojniejszy i będzie miał zdrowy sen. Odpowiedni otulacz dla niemowląt powinien być jednak używany z należytym umiarem. Warto zatem poznać zastosowanie tego produktu i dowiedzieć się, jaki rodzaj otulacza dziecięcego będzie zdecydowanie najlepszy dla danego maluszka.

 

 

Zastosowanie otulacza dla dzieci i niemowląt – jaki otulacz warto kupić?

Każdy rodzic powinien pamiętać, że bezpieczeństwo jego dziecka jest sprawą priorytetową. Z tego powodu należy dobrze zastanowić się nad zakupem konkretnego modelu otulacza dla niemowlaka. W pierwszej kolejności, należy sprawdzić, z jakiego materiału został on wykonany. Powinien być on przede wszystkim bardzo miękki i miły w dotyku. Należy mieć na uwadze, że materiał otulacza znajduje się bezpośrednio przy skórze dziecka. Nie może zatem powodować żadnego dyskomfortu u maluszka, który mógłby zakłócić jego zdrowy i spokojny sen. Jednocześnie materiał ten powinien charakteryzować się odpowiednią lekkością i przewiewnością. Dzięki temu skóra dziecka będzie oddychała i nie dojdzie do jej odparzenia. Przed ostatecznym zakupem produktu, jakim jest otulacz do fotelika, warto sprawdzić czy posiada on właściwe atesty i certyfikaty. Gwarantują one należyte bezpieczeństwo kontaktu dziecka z tym wyrobem i dają pewność, że do ich produkcji nie zostały użyte żadne sztuczne barwniki, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie maluszka. Doskonałym pomysłem, będzie zakup otulacza, który wykonany został z naturalnych włókien. Wysokiej jakości materiały sprawiają, że produkt nie kurczy się podczas prania i jest w dalszym ciągu miękki oraz przyjemny w dotyku.

Jak prawidłowo używać otulacza dla niemowląt?

Przede wszystkim należy pamiętać, że otulacz dla niemowlaka powinien być stosowany jedynie do ściśle określonego czasu. Kiedy dziecko nauczy się już samodzielnie przewracać na brzuszek, należy zaniechać korzystania z tego akcesorium. Maluszek zwykle opanowuje tę umiejętność około 3 miesiąca swojego życia. Dalsze stosowanie otulacza może być już wtedy niebezpieczne i poważnie zagrażać zdrowiu dziecka. Najważniejsza zasada, związana z używaniem tego produktu jest taka, że zawsze należy stosować go z umiarem. Powinien być używany jedynie w przypadku, gdy małe dziecko jest niespokojne i nie może zasnąć. W takiej sytuacji otulacz jest idealnym rozwiązaniem, które szybko pomaga w uspokojeniu dziecka. Jednak, jeżeli maluszek jest w dobry nastroju, to nie ma żadnych podstaw do zakładania mu otulacza. Kolejną, bardzo istotną kwestią jest odpowiednie owijanie nim dziecka. Dobrze wykonany otulacz dla niemowlaka nie może być zakładany zbyt ciasno. W takiej sytuacji dziecko może mieć utrudnione oddychanie, a jego krążenie i napięcie mięśniowe, nie są na odpowiednim poziomie. Do każdego produktu tego rodzaju, dołączana jest szczegółowa instrukcja z wyjaśnieniem tego, jak otulacz powinien być używany, aby był w pełni bezpieczny dla korzystającego z niego dziecka.

Dobry otulacz do fotelika jest z pewnością świetnym akcesorium, w które powinni się zaopatrzyć młodzi rodzice. Pozwoli on maleństwu na szybkie przystosowanie się do nowych warunków życia. Otulanie maluszka, daje mu poczucie bezpieczeństwa, ciepło i przytulność.

Przeczytaj również: Jaki kokon niemowlęcy wybrać?Czym kierować się przy wyborze śpiworka?Wady i zalety maty i kojca dla dzieciJaki rodzaj pościeli dla niemowlaka?Jak skompletować wyprawkę dla noworodka?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl